Emeklilik Hesaplama Neye Göre Yapılır?

Emeklilik hesaplama yapılabilmesi öncelikle devletin koyduğu yasalar gereği bir takım şartların gerçekleştirilmiş olması gerekmektedir. Bunlardan en önemlisi prim gün sayısının olması gerektiği kadar ödenmiş olması, kişinin yaşının emekliliğe uygun olması, sigortaya giriş tarihi. Tüm bu şartlar uygunsa gerekli evraklarla birlikte ilgili SGK müdürlüğüne başvuru yapılmalıdır.

Emeklilik için yaşınızı doldurdunuz ama prim gün sayısı  yeterli mi,  değilse bu durumda da prim gününü doldurmak gerekmektedir. Kişinin sigortalı olduğu tarihe göre değişkenlik gösteren bu durumun sebebi, 1999 yılındaki kanun değişikliğidir. Eğer 1999 tarihinden önce sigortalı iseniz daha erken emekli olabilme hakkına da sahip oluyorsunuz.

Prim gün sayısı, sigortalılık başlangıç tarihi ve yaşa göre değişkenlik gösterdiği için hesaplama işlemleri de karkaşık gelebilir. Emeklilik hesaplama işlemleri sıradan bir vatandaşın yapabileceğinden daha zordur.

Profesyonel bir yardım almak ve güvenilir, doğru bilgiye ulaşmak için emeklilik hesaplama servisimizi aramanız ve telefon ile canlı olarak, sizlere sorulan bir kaç soruya cevap vermeniz yeterli. Müşteri temsilcilerimiz çok kısa bir süre içerisinde sizlere en doğru bilgiyi sunacaklar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.


*