İsteğe Bağlı Sigorta Nasıl Sorgulanır

Kendi kararı ile, herhangi bi yerde çalışmadan kendi primini ödeyerek emekli olmaya yönelik yapılan işleme isteğe bağlı sigorta denilmektedir.

Herhangi bir malül ya da yaşlılık aylığı almayan 18 yaşını doldurmuş herkes isteğe bağlı sigorta edilebilir. İsteğe bağlı sigortalılık tıpkı çalışan bir sigortalı gibi düzenli ödendiği taktirde emekli olmanızı sağlayan bir sistemdir.

Dışardan ödenen sigorta sisteminde de sorgulama yapılması ve kalan prim gününüzü öğrenebilmeniz çok kolaydır. İsteğe bağlı sigorta 2015 yılı için sorgulama servisimizi aradığınızda hem yaptığnız ödemeleri görebilir hem de kalan prim gün sayınızı öğrenebilirsiniz.

Her türlü sigorta sorgulama işlemleriniz için bizler uzman kadromuz ile yanınızdayız. Türkiye’nin her yerinden istediğiniz her zaman arayarak dışarıdan sigorta ödeme primlerinizi sorgulayabilirsiniz.

SGK dışarıdan ödeme için kaç gün daha prim ödeyeceğim, isteğe bağlı sigortada ne zaman emekli olacağım. Kaç yıl isteğe bağlı sigorta ödemesi yapmam gerek, isteğe bağlı sigortalı olabilir miyim gibi tüm sorularınıza bizi arayarak yanıt bulabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz ile canlı görüşmeler yaparak aklınıza takılan tüm soruları yöneltebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.


*