Prim Gün Hesaplama

Emeklilik kriterlerinden biri de gerekli olan prim gün sayısına ulaşmaktır. Prim gün sayısı, çalışılan gün üzerinden SGK’ya ödenmiş ödemeyi temsil eder. Prim gün hesaplama yaparak emekli olabilmek için ne kadar daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Devletin belirlediği bir takım kıstaslar ve prim gün sayıları vardır. Bu süreler boyunca çalışılmadığında ne yazık ki emekli olmaya hak kazanılmamaktadır. Emeklilik hakkı kazanıp kazanamadığınızı, kazandıysanız yaş ya da prim günü bekleyip beklemediğinizi veya engel olan herhangi bir şey varsa hepsi hakkında bilgi edinebilrsiniz.

Ne zaman emekli olurum, emekli olmak için ne kadar beklerim, emeklilik hakkı kazandım mı, prim gün sayısı doldu mu ve buna benzer her türlü sorunuza cevap almanız için servisimizi aramanız yeterli.

Her türlü emeklilik ve SGK hakkındaki sorularınız için yardıma hazır uzman kadromuz sayesinde ülkeminizin her yerinden rahatça bizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz. Dilediğiniz gün ve saatte bilgi alabilir, aklınıza takılan her konuyu danışabilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.


*