SGK Prim Hesaplama

Emekli olabilmek için gerekli kriterlerinden başında prim gün sayısının yeterli olması şartı vardır. SGK’ya ödenen primler neticesinde emekli olmaya hak kazanırız. Prim gün sayısı, çalışılan gün üzerinden SGK’ya yapılan ödemeyi demektir. Prim gün hesaplama yaparak emekli olabilmek için ne kadar daha çalışmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Sosyal güvenlik kurumu’nun belirlediği bazı kıstaslar ve kişiye göre değişkenlik gösterebilen prim gün sayıları vardır. Bu süreler boyunca çalışılmadığında ne yazık ki emekli olmaya hak kazanılmamaktadır. Emeklilik hakkı kazanıp kazanamadığınızı, yaş doldurma ya da prim günü bekleyip beklemediğinizi, emekliliğe engel olan herhangi bir şey varsa hepsi hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Aklınıza gelen tüm emeklilik ve SGK hakkındaki sorularınız için yardıma hazır uzman kadromuz sayesinde ülkeminizin her yerinden rahatça bizi arayabilir ve bilgi alabilirsiniz.

Ne zaman emekli olurum, emekli olmak için ne kadar beklerim, emeklilik hakkı kazandım mı, prim gün sayısı doldu mu ve buna benzer her türlü sorunuza cevap almanız için servisimizi aramanız yeterli.

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.


*