SSK Hizmet Dökümü

Sosyal Güvenlik Kurumu her geçen gün internet üzerinden vatandaşlarımızın işlemlerini yapabileceği bir uygulamayı hizmete sunuyor. Bunlardan bir tanesi de SSK hizmet dökümü uygulamasıdır. İnternet üzerinden SSK hizmet kontrolünüzü yapabilirsiniz. 4A hizmet kontrolünü tek bir yoldan yapabilirsiniz. Aşağıdaki yazımızda bu yoldan nasıl yapılacağını detaylı olarak anlatacağız.

Daha önceden SSK hizmet dökümü işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden SSK hizmet kontrolü sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Hizmet Kontrolü Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için şifre edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda sizin için anlatmış bulunmaktayız. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz SSK hizmet kontrolü işleminizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak yazımızın sonunda sizin için vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Ardından açılacak olan sayfada kimlik doğrulama işleminizi yapabilmek için sırası ile ilgili yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizi kontrol edip, doğruluğundan emin olduktan sonra hemen alt tarafta bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylece SSK hizmet dökümü yapma işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet SSK Hizmet Kontrolü Yapmak İçin TIKLAYINIZ!

İlk Yorumu Siz Yapın

Yorum Yaz

Email adresiniz yayınlanmayacak.


*